Bölüm

Dost acı söyler

 

Mavi Marmara, sadece İslamcı çevrelerin değil bütün insanlığın davasıdır.

Mavi Marmara meselesinin başından beri karşı karşıya olduğu ve gün geçtikçe daha fazla belirginleşen en önemli problemlerinden biri de dar alana sıkışmak…

Mayıs ve Ekim aylarındaki Çağlayan görüntüleri de daha önceki görüntülerden pek farklı değildi. Destek için gelenlerin arasında (gazeteciler ve yabancılar hariç) tek başı açık kadının ben olduğumu söylersem, ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum herhalde.

İHH’nın, özellikle Mavi Marmara konusunda, daha kapsayıcı olmak ve geniş kesimlere hitap etmek için özel ve yoğun bir çaba harcaması gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde ileride bir gün Mavi Marmara’ya destek gerektiğinde, etraflarında kendi çevrelerinden, vakıf çalışanlarından, şehit ailelerinden ve bir de benden başka kimseyi göremeyecekler diye endişeleniyorum.

Oysa ki Mavi Marmara, sadece İslamcı çevrelerin değil bütün insanlığın davasıdır.

Bu davanın, adaletle sonuçlanması ve suçluların hakettikleri cezaları bulmaları küresel vicdan adına çok önemli bir kazanım olacak ve gezegendeki tüm mazlumların yüreğine su serpecektir.

Ve bizler, yani Mavi Marmara’da yaşanan zulmü “bilen” duyarlı insanlar, dezenformasyonlarla mücadele etmek ve algısı çarpıtılmaya çalışılan kamuoyuna gerçekleri anlatarak “şahitlik” görevimizi yerine getirmekle yükümlüyüz.

(Aralık 2013)

 

 

0 Yorum ↓

Yorum Yok

Yorum Yazın