Bölüm

Mavi Marmara Paramparça

Gazze’ye insani yardım götürmek üzere Türkiye’den yola çıkan ve eli kanlı İsrail işgal güçlerinin saldırısına uğrayan Mavi Marmara baskınının üzerinden 8 yıl geçti. Aradan geçen 8 yılda geride 20 milyon dolar ile düşürülen milli bir dava ve büyük bir hayal kırıklığı kaldı. 10 şehidin verildiği Mavi Marmara gemisi satıldı ve gövdesi parçalandı.

Dün Mavi Marmara katliamının 8’inci yıldönümüydü… Seçimlerde istismar edildi… Üzerinden oy devşirildi…  Sonra İsrail’le anlaşılarak dava düşürüldü… Şehitlerin kanı yerde kaldı…  Geminin son hali ise işte ortada… Malezya, Kuveyt, Cezayir, Yunanistan, İngiltere ve İrlanda gibi çeşitli ülkelerden aktivistlerin, gazetecilerin ve siyasetçilerin olduğu Mavi Marmara gemisinde, yaklaşık 600 yolcu bulunuyordu. Uluslararası sularda Mavi Marmara gemisine, Siyonist İsrail tarafından 31 Mayıs 2010 günü sabah saat 04.30’da kanlı bir saldırı gerçekleştirildi. İşgalci güçlerine ait 4 savaş fırkateyni, 3 helikopter, 2 denizaltı ve 30 zodyak bot ile Mavi Marmara gemisinin etrafı sarıldı. 10 şehit 56 gazi verildi. Yüzlerce insan cebren gözaltına alındı.

Ümmet kardeşliğini tesis etmek ve modern dünyada insanlığın halen ayakta kaldığını bütün dünyaya göstermek için 2010 yılının Mayıs ayında Türkiye’den demir alarak Gazze’ye doğru yola çıkan Mavi Marmara gemisinin İşgalci İsrail’in eli kanlı askerleri tarafından baskına uğramasının üzerinden 8 koca yıl geçse de acısı yüreklerde halen tazeliğini koruyor. Malezya, Kuveyt, Cezayir, Yunanistan, İngiltere ve İrlanda gibi çeşitli ülkelerden aktivistlerin, gazetecilerin ve siyasetçilerin olduğu Mavi Marmara gemisinde, yaklaşık 600 yolcu bulunuyordu. Uluslararası sularda Mavi Marmara gemisine, Siyonist İsrail tarafından 31 Mayıs 2010 günü sabah saat 04.30’da kanlı bir saldırı gerçekleştirildi. İşgalci güçlerine ait 4 savaş firkateyni, 3 helikopter, 2 denizaltı ve 30 zodyak bot ile Mavi Marmara gemisinin etrafı sarıldı. 10 şehit 56 gazi verildi. Yüzlerce insan cebren gözaltına alındı.

Gemi artık “Erdoğan Bey” ismi ile kamyon taşıyacak

Ümmet kardeşliğini tesis etmek ve modern dünyada insanlığın halen ayakta kaldığını bütün dünyaya göstermek için 2010 yılının Mayıs ayında Türkiye’den demir alarak Gazze’ye doğru yola çıkan Mavi Marmara gemisinin İşgalci İsrail’in eli kanlı askerleri tarafından baskına uğramasının üzerinden 8 koca yıl geçse de acısı yüreklerde halen tazeliğini koruyor.

GAZİ GEMİ

Gazze’ye yardım götürmek için 2010 yılında yola çıkan ve terörist İsrail askerlerinin saldırısına uğrayarak “gazi gemi” olarak anılan Mavi Marmara gemisi, geçtiğimiz günlerde işadamı Erdoğan Tümsek’e satılmıştı.

10 KARDEŞİMİZ ŞEHİT EDİLDİ

İçinde sadece insani yardım malzemeleri bulunan ve yolcularının tamamı savunmasız olan Mavi Marmara gemisinde tarihin en büyük sivil katliamlarından biri yaşandı. Teröristlerin gerçekleştirdiği saldırı sonucunda; Gazeteci-Yazar Cevdet Kılıçlar, Necdet Yıldırım, İbrahim Bilgen, Ali Haydar Bengi, Cengiz Akyüz, Çetin Topçuoğlu, Cengiz Songür, Fahri Yaldız, Uğur Süleyman Söylemez ve Furkan Doğan olmak üzere 10 vatandaşımız şehit edildi. Hain saldırı sonrası ise 56 kişi gazilik makamıyla şereflendi.

ŞEHİTLERİN KEMİKLERİNİ SIZLATIYORLAR

Gazze’ye yardım götürmek için 2010 yılında yola çıkan ve terörist İsrail askerlerinin saldırısına uğrayarak “gazi gemi” olarak anılan Mavi Marmara gemisi, geçtiğimiz günlerde işadamı Erdoğan Tümsek’e satılmıştı. Satıldıktan sonra güvertesi kesilen, yolcu salonları çıkarılan Mavi Marmara’nın yeni hali sevenlerini üzerken, artık Mavi Marmara değil “Erdoğan Bey” ismiyle kamyon taşıyacak.

Kaynak: Millî Gazete

0 Yorum ↓

Yorum Yok

Yorum Yazın